ASYSTENT Gofin - Darmowa aplikacja dla Księgowych
NOWA ODSŁONA Darmowa aplikacja dla Księgowych
Zajmuje niewiele miejsca na pulpicie komputera, a kryje w sobie niezwykle bogatą zawartość !

Praca z aplikacją ASYSTENT

Przełączaj się pomiędzy zakładkami aby wyświetlić wyselekcjonowane treści skierowane do grup tematycznych FIRMA lub BUDŻET.
Dopasowany do Twojej firmy lub instytucji
1
Grupa FIRMA
Skorzystaj z funkcji przygotowanych specjalnie dla przedsiębiorców, a uzyskasz wiele informacji dotyczących prowadzenia firmy oraz na bieżąco dowiesz się o ważnych zmianach w przepisach.
2
Grupa BUDŻET
Skorzystaj z funkcji przygotowanych specjalnie dla sfery budżetowej, które są źródłem wiedzy dla Głównych Księgowych, księgowych, kadrowych, skarbników i kierowników jednostek sektora finansów publicznych.
wybor firma/budzet
wybor firma/budzet
Kartka z kalendarza, poza aktualną datą, wskaże Ci: ważne terminy z Terminarza, złotą myśl na każdy dzień, a także imiona (ich znaczenie i pochodzenie) dzisiejszych solenizantów. Jeśli wśród nich jest bliska Ci osoba – możesz wysłać jej życzenia. Do kalendarza możesz dodać imię, którego Ci brakuje.
Do Twojej dyspozycji każdego dnia
Każda zakładka zawiera przydatne opcje:
  • Pinezka - umożliwia zablokowanie/odblokowanie zamykania okien zakładek po kliknięciu w link. Gdy pinezka jest w pozycji poziomej – opcja w danej zakładce jest nieaktywna (okno zakładki zamknie się po kliknięciu w dowolny link). Gdy pinezka jest w pozycji pionowej – opcja w danej zakładce jest aktywna (okno zakładki pozostaje otwarte nawet po kliknięciu w link i przekierowaniu do strony internetowej). Opcję pinezki można włączyć/wyłączyć w zakładce „Ustawienia”.
  • Trybik - zapewnia alternatywny i szybki sposób przejścia do zakładki „Ustawienia”.
  • Odśwież zawartość zakładki - ASYSTENT Gofin aktualizuje swoją zawartość automatycznie, co kilkanaście minut. Jeśli chcesz odświeżyć zawartość zakładki ręcznie, kliknij przycisk „Odśwież”.
1
Wyślij życzenia
Ktoś z Twoich bliskich obchodzi imieniny lub urodziny? A może jest inna okazja? Wyślij kartkę z życzeniami drogą elektroniczną bezpośrednio z ASYSTENTA.
2
Znaczenie imion
Dowiedz się więcej na temat imion dzisiejszych solenizantów. Poznaj ich pochodzenie, znaczenie i historię. Sprawdź jakimi cechami charakteryzują się osoby noszące właśnie te imiona.
3
Dodaj imię
Dziś są imieniny Twoje lub kogoś z Twoich bliskich, ale na kartce z kalendarza tego nie widać? Dodaj imię, aby od tej chwili ASYSTENT o nim pamiętał i je wyświetlał każdego roku.
4
Terminarz dla FIRM lub dla BUDŻETÓWKI
Przełączaj się między zakładkami i sprawdź, czy dziś wypada ważny termin dla Twojej firmy lub zakładu budżetowego. Jeśli brak jest ważnego terminu na dziś, to ASYSTENT pokaże najbliższą datę kiedy wypada coś ważnego.
5
Terminarz własny
Sprawdź czy dziś nie masz w planach czegoś ważnego, o czym lepiej nie zapomnieć.
okno powialne
okno powialne
Wyszukaj interesujące Cię zagadnienia w Serwisach internetowych Wydawnictwa Podatkowego GOFIN (GOFIN.pl, SGK.gofin.pl, CzasopismaKsiegowych.pl, GazetaPodatkowa.pl, SerwisBudzetowy.gofin.pl). Zaloguj się i korzystaj z pełnych zasobów naszych Serwisów.
Wie gdzie szukać, żeby znaleźć
1
Przeszukuj zasoby bezpłatne
Szukaj informacji z zakresu podatków, rachunkowości i prawa pracy wśród bezpłatnych zasobów Portalu Podatkowo-Księgowego GOFIN.pl.
2
Przeszukuj zasoby płatne
Jeśli posiadasz dostęp do Serwisów płatnych Wydawnictwa Podatkowego GOFIN ( Serwis Głównego Księgowego, Czasopisma Księgowych on-line, Gazeta Podatkowa on-line), wybierz odpowiednią zakładkę wyszukiwarki, aby przeszukiwać zawartość wskazanego Serwisu. Wyniki wyszukiwania zostaną wyświetlone na stronie internetowej przeszukiwanego Serwisu.
wyszukiwarka
wyszukiwarka
W tej zakładce pojawią się informacje o nowościach oraz aktualności z wszystkich Serwisów internetowych GOFINU, ważne terminy dodane przez użytkownika. Za każdym razem, gdy pojawi się nowy sygnał, ASYSTENT wyświetli stosowny komunikat i poinformuje o nowym sygnale głosowo.
logo Sygnalizuje to co ważne
1
Nowości dla klientów GOFINU
W zakładce dodano informację o najnowszych produktach, usługach i promocjach dedykowanych klientom GOFINU.
2
Zobacz wszystkie Sygnały dnia
Kliknięcie w przycisk „Zobacz wszystkie Sygnały dnia” otwiera stronę sygnaly.gofin.pl, która prezentuje w ujęciu chronologicznym, wszystkie informacje, jakie ukazały się w ramach „Sygnałów dnia”.
3
Sygnały dnia
Nowe informacje zarówno z Serwisów GOFINU, jak i z urzędów (skarbowych, sądów, ministerstw), aktualne wyjaśnienia, narzędzia przydatne księgowym oraz aktualizacje w Serwisach internetowych Wydawnictwa Podatkowego GOFIN. Gdy pojawiają się nowe sygnały, ASYSTENT poinformuje o tym za pomocą komunikatu tekstowego oraz komunikatu głosowego.
4
Zmiana wielkości pola
Dodano możliwość powiększania/pomniejszania pola z terminami własnymi. Wystarczy chwycić kursorem szary pasek pomiędzy polem „Sygnały dnia, a „Terminy własne” i trzymając lewy przycisk myszki przesunąć w górę lub w dół. Po tej operacji ASYSTENT zapamięta nowy wymiar pola.
5
Terminy własne
Informacje o własnych wpisach na dziś lub na najbliższy termin.
sygnaly
sygnaly
Znajdziesz tutaj aktualizowane na bieżąco wiadomości z zakresu podatków, rachunkowości, ZUS, prawa pracy i innych zagadnień ważnych dla księgowych oraz dla każdej instytucji i jednostek sfery budżetowej. Tytuły nowych aktualności wyróżnione są kolorem czerwonym. Jeśli jesteś uprawniony do korzystania z internetowego Serwisu Głównego Księgowego oraz Serwisu Budżetowego naszego Wydawnictwa, dla komfortu pracy korzystaj z linku „Więcej aktualności”.
Jest dobrze poinformowany
1
Aktualności
W tym module zapoznasz się z najaktualniejszymi informacjami i poradami z zakresu m.in.: podatków, rachunkowości, ZUS i prawa pracy, publikowanymi w płatnych Serwisach internetowych Wydawnictwa Podatkowego GOFIN. Artykuły z działu „Aktualności” dostępne są również w Serwisie Głównego Księgowego i Serwisie Budżetowym (dla użytkowników zalogowanych). Jednak użytkownicy ASYSTENTA, prezentowane w aplikacji artykuły, w całości mogą przeczytać zupełnie bezpłatnie. Po kliknięciu w link „czytaj więcej” otworzy się strona internetowa z pełną treścią artykułu.
2
Więcej aktualności
Opcja ta jest dostępna dla użytkowników Serwisu Głównego Księgowego oraz Serwisu Budżetowego. Pełna lista aktualności dostępna jest tylko dla użytkowników zalogowanych.
3
WideoPOMOCNIKI
W zakładce „Aktualności”, pod polem z artykułami, dodano link do najnowszego filmu z Serwisu wideopomocniki.gofin.pl. W tych krótkich filmach, nasi eksperci z Redakcji Czasopism i Gazety Podatkowej wyjaśniają najnowsze zmiany w przepisach z zakresu m.in. podatków, rachunkowości i prawa pracy.
4
Podcasty
W zakładce „Aktualności”, pod polem z wideoporadami dodano link do najnowszego podcastu z serwisu podcasty.gofin.pl. W nagraniach nasi eksperci z Redakcji Czasopism i Gazety Podatkowej w zrozumiały sposób dzielą się oni swoją wiedzą oraz omawiają najważniejsze zagadnienia i zmiany przepisów.
aktualnosci
aktualnosci
Korzystaj na bieżąco z narzędzi i pomocy takich jak Przepisy prawne, Druki, Wskaźniki i stawki, Kalkulatory, Podpowiedzi Gofinu i wiele innych.
Oferuje bogaty wachlarz narzędzi
1
Pomocniki Księgowego
Jeden z najpopularniejszych przywilejów dla Prenumeratorów. Bogate Serwisy internetowe optymalnie dostosowane do potrzeb Księgowych, z gwarancją dostępu do centrum najlepszych porad i pomocy z zakresu podatku VAT, podatku dochodowego (PIT i CIT), rachunkowości i prawa pracy. Więcej na pomocnikiksiegowego.gofin.pl.
pomocniki
pomocniki
Wykaz terminów ważnych dla firm i dla budżetówki. Dodatkowo praktyczny terminarz z możliwością dodawania i edycji własnych wpisów, o których przypomni ASYSTENT. Całość w widoku tygodniowym lub miesięcznym.
Jest dobrze zorganizowany
1
Widok kalendarza
Przełączaj się między widokami kalendarza, aby jednym rzutem oka sprawdzić, w które dni wypada ważny termin (podświetlone jasnoszarym kolorem). Po kliknięciu w dany dzień pojawią się wszystkie ważne terminy na ten dzień. Pamiętaj, że w bieżącym widoku kalendarza oznaczone są ważne terminy aktualnie włączonego terminarza (dla Firm lub dla Budżetówki) oraz Terminarza własnego. Liczba w nawiasie obok nazwy terminarza, informuje ile ważnych terminów obejmuje aktualnie wybrany dzień.
2
Terminarz dla firm
Bądź na bieżąco z terminami ważnymi dla firm m.in.: terminy wpłat składek do ZUS, wpłat podatków lub składania informacji podsumowujących.
3
Terminarz dla budżetówki
Bądź na bieżąco z terminami ważnymi dla jednostek i zakładów budżetowych np. terminy składania miesięcznych sprawozdań lub wpłaty do ZUS.
4
Terminarz własny
Dodawaj własne terminy i korzystaj z opcji ponawiania, aby cyklicznie być o nich informowanym przez ASYSTENTA, np. co tydzień, miesiąc. Terminy z Terminarza własnego pojawiają się również w oknie powitalnym aplikacji oraz w zakładce „Sygnały dnia”, abyś nigdy nie przeoczył swoich ważnych wpisów.
terminaz
terminaz
Sprawdzaj z poziomu ASYSTENTA, co dzieje się na Forum dyskusyjnym Wydawnictwa Podatkowego GOFIN. Przeglądaj najnowsze tematy i komentarze, przeczytaj popularne posty i obserwuj dodane przez siebie tematy.
Potrafi słuchać i dobrze doradzić
1
Działy tematyczne
Sprawdzaj nowe tematy w poszczególnych działach tematycznych. Za pomocą linków przechodź na strony Forum i bierz udział w dyskusjach. Wszystkie listy tematów aktualizowane są na bieżąco.
2
Najnowsze tematy
Przeglądaj ostatnio dodane tematy w układzie chronologicznym (od najnowszych).
3
Popularne tematy
Zapoznaj się z najpopularniejszymi tematami pod względem liczby wyświetleń strony, na której odbywa się dyskusja.
4
Obserwowane tematy
Opcja dostępna tylko dla zalogowanych użytkowników Forum. W zakładce wyświetlane są tematy dodane przez użytkownika za pomocą opcji „Dodaj temat do obserwowanych”, dostępnej przy każdym temacie na stronie forum.gofin.pl. Założenie konta na Forum Dyskusyjnym jest bezpłatne, a zarejestrowani użytkownicy zyskują dodatkowe ułatwienia i korzyści. Załóż konto »
5
Komentarze
Przeglądaj listę ostatnio komentowanych tematów, przechodź do stron dyskusji i czytaj najnowsze komentarze.
6
Powiadomienie
ASYSTENT powiadomi Cię o nowym poście dodanym do obserwowanych przez Ciebie tematów na Forum. Na bieżąco będziesz mógł śledzić dyskusje użytkowników Forum, na tematy które Cię interesują (które obserwujesz).
forum
forum
Informacje o produktach Wydawnictwa Podatkowego GOFIN oraz promocjach dostępnych w ramach oferty „Prenumerata”.
Oferuje wszystko co najlepsze dla Księgowych
1
Prenumerata
Najnowsza oferta wydawnicza - Prenumerata:
Czasopisma i Gazeta (wydania drukowane):
Serwisy internetowe:
2
Prezent dla Ciebie
Odbierz prezent dla użytkowników ASYSTENTA w podziękowaniu za instalację i użytkowanie aplikacji.
3
Produkty DEMO i za 0 zł
Egzemplarze okazowe Czasopism i Gazety oraz produkty elektroniczne zupełnie za darmo
- sprawdź, zamów lub pobierz w Sklepie internetowym sklep.gofin.pl »
prenumeratra
prenumeratra
Nie samą pracą żyje człowiek. Pracuj z komputerem w towarzystwie swojej ulubionej stacji radiowej. W tej zakładce znajdziesz również przepisy kulinarne, porady z zakresu dom i ogród oraz ciekawe artykuły podróżnicze. Stąd też możesz wysyłać kartki z życzeniami do bliskich osób.
Zapewni rozrywkę po godzinach
1
Kulinaria
Lista przepisów kulinarnych z różnych kategorii, w tym „Przepis dnia” czyli propozycja dania ze szczegółowym opisem dostępnym z pozycji ASYSTENTA.
2
Moja książka kucharska
Dzięki tej opcji można tworzyć listę linków do swoich ulubionych przepisów z zakładki „Kulinaria”. Aby zapisać link do przepisu wystarczy kliknąć przycisk "Dodaj do książki kucharskiej", który znajduje się przy każdym przepisie.
3
Dom i ogród
Zbiór artykułów dotyczących tematyki domu i ogrodu, poruszających zagadnienia takie jak: aranżacja wnętrz, projektowanie pomieszczeń, pielęgnacja ogrodów i uprawa roślin.
4
Turystyka
Zbiór artykułów i felietonów dotyczących podróży, m.in.: opisy ciekawych miejsc i szlaków turystycznych, pomysły na aktywny wypoczynek oraz historie z różnych zakątków świata.
5
Radio
Słuchaj radia przez internet za pomocą ASYSTENTA. Nie potrzebna Ci żadna antena, ani odbiornik - wystarczy dostęp do internetu oraz głośniki lub słuchawki. Dostępne stacje radiowe: Radio RMF FM, Radio ZET, Meloradio, Radio Chillizet, Radio Złote Przeboje.
6
Wyślij życzenia
Ktoś z Twoich bliskich obchodzi imieniny lub urodziny? A może jest inna okazja? Wyślij kartkę z życzeniami drogą elektroniczną bezpośrednio z ASYSTENTA. Wybierz wzór kartki, dodaj treść wiadomości i wyślij.
po godzinach
po godzinach
Zaloguj się do Twojego KONTA Gofin, aby w pełni korzystać z możliwości ASYSTENTA.
Dba o bezpieczeństwo i Twoje dane
1
Logowanie
Zaloguj się danymi do Twojego KONTA Gofin, aby m.in. korzystać z wyszukiwarki i przeszukiwać zasoby płatne Serwisów internetowych, do których masz dostęp. Dowiedz się więcej na temat KONTA Gofin »
2
Twoje zakładki
Twoje zakładki to opcja przeznaczona dla zalogowanych Prenumeratorów Wydawnictwa Podatkowego GOFIN, którzy posiadają dostęp do Serwisów internetowych:
3
Pomoc
Dowiedz się więcej na temat ASYSTENTA w Pomocy Technicznej. Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące aplikacji.
4
Forum dyskusyjne
Jeśli posiadasz swoje konto na Forum dyskusyjnym Wydawnictwa Podatkowego GOFIN, zaloguj się w module „Forum dyskusyjne”. Jeśli nie masz swojego konta, załóż je bezpłatnie tutaj »
strefa uzytkownika
strefa uzytkownika
Najkrótsza droga do Sklepu internetowego Wydawnictwa Podatkowego GOFIN.
Zawsze znajdzie najlepszą ofertę
1
Sklep
Sprawdź najaktualniejszą ofertę Czasopism, Gazety, Serwisów internetowych, Książek i Aplikacji dla Księgowych. W Sklepie znajdziesz wiele przydatnych wydawnictw i narzędzi pomocnych w codziennej pracy. Dowiedz się więcej na sklep.gofin.pl »
sklep
sklep
W zakładce ustawienia możesz konfigurować parametry aby dostosować aplikację do swoich potrzeb i indywidualnych preferencji.
Prosty i intuicyjny w obsłudze
1
Ustawienia aplikacji
W tym oknie możesz zarządzać zasobami i ustawiać aplikację według swoich potrzeb.
  • Ustawienia ogólne - ustaw sposób uruchamiania ASYSTENTA, oraz zarządzaj opcją wyświetlania okna powitalnego.
  • Wybór wiodącej tematyki aplikacji - zaznacz preferowaną dziedzinę informacji dla Firm lub Sfery budżetowej.
  • Ustawienia wyświetlania paska aplikacji na ekranie monitora - możesz przełączać położenie paska menu.
  • Ustawienia opcji pinezka - zablokowanie/odblokowanie zamykania okien zakładek.
  • Ustawienia dźwięków aplikacji - przy pomocy przycisków decydujesz o poziomie głośności oraz niezależnym włączaniu i wyłączaniu sygnałów dźwiękowych.
  • Ustawienia powiadomień w aplikacji - włącza i wyłącza komunikaty przypominające m.in. o Sygnałach dnia, Aktualnościach, nowych komentarzach dodanych do obserwowanych tematów na Forum.
  • Ustawienia zakładki Terminarz - po włączeniu tej opcji uzyskasz możliwość dodawania własnych terminów wraz z opisem.
2
Serwer Proxy
Po naciśnięciu tego przycisku pojawi się panel z możliwością ustawienia połączenia aplikacji z Internetem poprzez serwer proxy.
ustawienia proxy ustawienia proxy
Kliknięcie ikony aplikacji ASYSTENT Gofin znajdującej się na systemowym pasku zadań wywoła rozwinięcie submenu, z tego poziomu możesz sprawdzić aktualizację lub skorzystać z opcji prowadzącej do zakładki „Ustawienia”.
ustawienia
ustawienia
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN służy głównym księgowym i służbom finansowo-księgowym już ponad 35 lat. Poznaj lepiej nasze Wydawnictwo i korzystaj na bieżąco z licznych wydawnictw. Odwiedź nasz najpopularniejszy Portal Podatkowo-Księgowy, dowiedz się dlaczego księgowi stawiają na GOFIN.
Korzysta tylko ze sprawdzonych źródeł
1
GOFIN.pl - Portal Podatkowo-Księgowy
Informacje, porady, narzędzia dla księgowych z zakresu podatków, rachunkowości i prawa pracy.
2
Wydawnictwo Podatkowe GOFIN
Pomagamy firmom i instytucjom od ponad 35 lat. Poznaj bliżej nasze Wydawnictwo. Misję firmy, historię, nagrody i wyróżnienia, działalność społeczną, Redakcje i wiele więcej.
3
Poznaj swojego ASYSTENTA
Poznaj zalety i opcje aplikacji. Sprawdź jak wiele możesz zyskać korzystając z ASYSTENTA każdego dnia.
4
Księgowi stawiają na GOFIN
Sprawdź dlaczego księgowi wybierają GOFIN. Poznaj liczbę naszych Prenumeratorów, Czytelników oraz Użytkowników Serwisów internetowych.
5
Biuro Obsługi Klienta
Jeśli masz pytania dotyczące oferty wydawniczej, chcesz przesłać uwagi, opinie lub propozycje dotyczące naszych produktów i usług, zachęcamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta za pomocą internetowego formularza kontaktowego. Formularz jest dostępny tutaj »
gofin
gofin